Wentylatory łazienkowe

Łazienka, będąc najbardziej mokrym pomieszczeniem w naszych mieszkaniach i domach, wymaga odpowiedniego, stałego systemu odprowadzania wilgoci. Najskuteczniej zapewnią go wentylatory łazienkowe, usuwające nie tylko wilgoć, ale także parę wodną i nieświeże powietrze. Przy wyborze takiego urządzenia warto pamiętać zarówno o jego walorach technicznych, jak i tych estetycznych - tak, żeby spełniało swoje funkcje, nie szpecąc wnętrza. Na szczęście jednak wentylatory łazienkowe produkowane są w tak dużej gamie modeli i fasonów, iż bez problemu dostosować można je go każdego pomieszczenia, stylu i gustu. Mając na uwadze właśnie te kwestie, na pewno warto wziąć pod uwagę wentylator łazienkowy sufitowy, umieszczony dyskretnie w miejscu, które nie zwraca na siebie uwagi, a gwarantuje spełnienie stawianych przed nim wymagań, czyli odprowadzenie wilgoci.

Funkcjonalność wentylatora łazienkowego

Jedną z opcji, nad której zastosowaniem powinniśmy się na pewno zastanowić, jest również wentylator łazienkowy z czujnikiem wilgoci, czyli inaczej higrostatem. Innowacyjne wentylatory łazienkowe są coraz częściej wyposażone w dodatkowe funkcje, co pozwala na jeszcze wygodniejsze korzystanie. Takim elementem jest czujnik wilgotności, czyli higrostat. Jest to urządzenie kontrolujące poziom wilgotności w pomieszczeniu - po przekroczeniu ustalonej wartości, czujnik jest uruchamiany automatycznie. Warto wspomnieć również o czujniku ruchu (sprawiającym, iż nasz cichy wentylator łazienkowy zabiera się do pracy tylko wtedy, kiedy w ktoś znajduje się pomieszczeniu) czy też timerze opóźniającym jego załączenie.  W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo urządzenia zaprojektowane przez markowych producentów, zaopatrzone w gwarancję wysokiej jakości wykonania, jak i również niezawodnego funkcjonowania w naprawdę wymagających warunkach. Ich zaletą jest także pełna estetyka dopasowana do nowoczesnych wnętrz.

Zastosowanie wentylatorów łazienkowych

Jednak nie tylko łazienka narażona jest na szkody, które wywołać może nieodpowiednio odprowadzana wilgoć lub kompletny brak jej odprowadzania. Cichy wentylator łazienkowy sprawdzi się bowiem także w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy pralnia oraz wszędzie tam, gdzie, w porównaniu do innych, zdecydowanie częściej gromadzi się wilgoć. Jest to czynnik, który niekorzystnie działa na wiele elementów wyposażenia, w tym między innymi na meble czy też materiały zawarte w dekoracjach. Niekontrolowany wzrost wilgotności powietrza może prowadzić do rozwoju grzybów i pleśni. By temu zapobiec, w pomieszczeniach narażonych na zwiększony poziom wilgotności, warto zastosować wentylatory łazienkowe.

ROZWIŃ|ZWIŃ