Dobór kaloryfera do konkretnego pomieszczenia przez osobę, która nigdy nie miała wcześniej do czynienia z tego typu tematyką, może być zadaniem sprawiającym pewne trudności. Jednak szybkie rozeznanie się w zasadach oraz zależnościach, pozwolą na zorientowanie się o co tak naprawdę chodzi w doborze odpowiedniego grzejnika, a także dlaczego jest to takie ważne.

Bardzo często właściciel mieszkania lub domu jednorodzinnego, stara się obliczyć zapotrzebowanie na ciepło na podstawie powierzchni lub kubatury budynku. Niestety to może doprowadzić do tego, że moc wybranych grzejników okaże się za słaba lub stanowczo za mocna. Tym bardziej, że wskaźnik zapotrzebowania na ciepło z różnych powodów dla tej samej powierzchni pomieszczeń, może wahać się od 70 do ponad 200 W na metr kwadratowy.

Oferta grzejnikow PURMO

Ważne informacje przy doborze

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy dokładnie przyjrzeć się nieruchomości, która ma zakładaną instalację grzewczą. W przypadku gotowych projektów, architekci uwzględniają wskaźnik zapotrzebowania ciepła, co znacznie rozwiązuje problem doboru odpowiednich grzejników. Jeśli jednak Inwestor nie posiada takiego wyznacznika, to powinien w wyliczeniach wziąć pod uwagę kilka czynników.

Pierwszym takim czynnikiem jest izolacja budynku, a także rodzaj zastosowanych okien oraz drzwi. Ponadto należy zwrócić uwagę także na panujące warunki pogodowe w najbliższym otoczeniu. Nieco inne temperatury panują na Wschodzie kraju, które dla porównania z Zachodem, w czasie zimy są dużo niższe. Nie bez znaczenia jest również wysokość temperatury, jaka ma panować wewnątrz konkretnego pomieszczenia - im temperatura ma być wyższa, tym większy grzejnik należy zastosować.

Katalog kaloryferów i ceny

Nasza firma Mat-Dom oferuje szereg możliwości do wyboru. Prezentowany przez nas wachlarz produktów obejmuje różnego rodzaju grzejniki Purmo, które dedykowane są do poszczególnych pomieszczeń. W końcu nie należy zapominać o tym, że oferta grzejników powinna być dopasowana także pod względem estetycznym. Współczesne kaloryfery okazują się być idealnym dekorem w każdym nowoczesnym wnętrzu.